ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΩΝ (ΠΕΔ) ΚΡΗΤΗΣ
ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΑΜΑΡΙΟΥ
1. ΜΟΥΡΤΖΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | ΔΗΜΑΡΧΟΣ |
2. ΤΡΟΥΛΛΙΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ | ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ |
ΕΝΙΑΙΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΕΣΔΑΚ)
![](https://www.amari.gr/wp-content/uploads/2019/04/logo-esdak-e1555357407706.jpg)
ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΑΜΑΡΙΟΥ
1. ΜΟΥΡΤΖΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | ΔΗΜΑΡΧΟΣ |
ΑΚΟΜΜ – ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ Α.Ε. ΟΤΑ
![](https://www.amari.gr/wp-content/uploads/2019/04/AKOMM-300x180.jpg)
Ο Δήμος μας είναι μέτοχος με ποσοστό 11,85% της εταιρείας ΑΚΟΜΜ – ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ ΑΕ ΟΤΑ και εκπροσωπείτε από τον Δήμαρχο Αμαρίου Παντελή Μουρτζανό ο οποίος έχει εκλεγεί στο Διοικητικό Συμβούλιο.
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΛΑΙΟΚΟΜΙΚΩΝ ΔΗΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΣΕΔΗΚ)
ΜΙΝΩΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ
Ο Δήμος Αμαρίου αποτελεί μέλος της μη κερδοσκοπικής ενεργειακής κοινότητας «Μινώα Ενεργειακή Κοινότητα» με σκοπό να παράξουν από κοινού και προς όφελος των τοπικών κοινωνιών ηλεκτρική ενέργεια από ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.